Ідея готувати в'ялені помідори належить італійцям. Вони, зі зрозумілих причин, вели помідори прямо під сонцем, розклавши плоди на дошках. А ось мешканцям України така "розкіш" навряд чи може бути доступною, тому можна скористатися спеціальною сушаркою або духовкою.

Необхідні продукти:

  • помідори;
  • сіль та ароматні трави - за смаком;
  • часник – за бажанням;
  • оливкова олія.

Важливо!

  • Для в'ялення рекомендуються дрібні стиглі тверді м'ясисті помідори овальної форми (сорта "вершки", "жіночі пальчики"). Занадто соковиті та перезрілі помідори краще не використовувати.

Помідори промити проточною водою і потім обсушити паперовими рушниками.

Потім розрізати кожен плід уздовж навпіл і видалити плодоніжки. Додатково можна помідори нарізати на часточки - все залежить від розміру плодів.

Знову хтось насіння з м'якоттю залишає, якщо помідори тверді, а хтось видаляє.

Популярні новини зараз

Забудь про "Крабов'є": новий рецепт салату "Оленка" з крабовими паличками та грибами

Чому яблука потрібно збирати лише вранці чи ввечері: про цей секрет знає не кожен

Ви це викидаєте і не замислюєтеся: які відходи врятують вашу моркву від шкідників

Неприємності розпочнуться одразу під під'їздом: які документи у вас можуть перевірити під час війни

Показати ще

Далі потрібно укласти підготовлені помідори зрізами на один шар на велику тарілку або просто на робочий стіл і залишити на півгодини, щоб з плодів виділився сік.

Перекласти помідори розрізом униз на паперові рушники. Рушник добре вбере в себе весь сік, що виділився. Залишити помідори у такому вигляді на дві години.

Підготовлені часточки часточки помідорів злегка посоліть, можна за бажанням збризкати оливковою олією і обов'язково посипте спеціями.

Розкладіть їх на поверхні для сушіння зрізом вгору: на піднос електросушарки або на лист для духовки, який можна вкрити папером для випічки.

На в'ялення в електросушарці знадобиться від трьох до восьми годин – все залежить від потужності сушіння та розміру помідорів. Можна в'ялити циклічно, тобто. періодично вмикати та вимикати сушарку.

Температура для в'ялення в духовці не повинна бути більше 100 градусів при відкритих дверцятах.

Важливо!

  • Перевірити готовність в'ялених помідорів можна натисканням пальця: при натисканні на них волога не виділяється, гнучкі і м'які помідори в серединці з сухими загнутими краєчками.

Для тривалого зберігання в'ялені помідори поміщають у невеликі банки та заливають гарячою олійною сумішшю.

Для її приготування потрібно нагріти рафіновану олію (особливо смачно з оливковою) до гарячого стану (але не кип'ятити!). Додати спеції (наприклад суміш "італійські трави"), перемішати, накрити кришкою і дати охолонути до кімнатної температури. Можна додавати в масло свої улюблені спеції, добре підходять до в'ялених помідорів чебрець і розмарин, але це справа смаку.

В'ялені помідори розкласти по стерилізованих банках. На дно баночок покласти пластинки часнику, за бажанням можна додати кілька кілець гострого перцю, потім в'ялені помідори.

Для кращого збереження взимку додати в кожну банку дрібку солі та столову ложку бальзамічного оцту. Потім залити помідори ароматизованим маслом та герметично закрити кришками.

Читайте також:

Такої соковитої курки ви ще не куштували: рецепт курячої грудки у медовому соусі

Ніжний, смачний та корисний: рецепт соусу з червоної смородини до будь-якого м'яса та шашлику

Захочеться відкривати по банці на день: рецепт маринованої цвітної капусти в томатному соусі на зиму