Існують різні способи заготувати сливи. І справді, їх роблять і у власному соку, і заливають їх водою для утворення сиропу. А ось відомий шеф-кухар Євген Клопотенко пропонує рецепт консервування слив із кісточками. З усіх зимових заготовок ця консервація відрізняється особливим смаком і приємно здивує тих, кому ще не довелося її спробувати.
- 600-700 г слив;
- 500-600 мл води;
- 220-250 г цукру;
- 2 зубчики часнику;
- 10 г кореня імбиру (очищеного);
- 2 ст. л. яблучного оцту (або винного);
- 3 горошини запашного перцю;
- 3 горошини чорного перцю;
- 1 ч.л. солі;
- 2 гілочки м'яти.
Важливо!
- Для консервування найкраще підходять сливи сорту Венгерка – вони невеликі та щільні. Якщо у вас інший сорт, просто переконайтеся, що сливи не надто м'які.
Отже, кожну сливу потрібно проткнути зубочисткою 3-4 рази.
Тим часом вмикаємо духовку на 180 градусів, в якій потрібно буде простерелізувати банки 20 хвилин. Кришки покладіть у каструлю з киплячою водою.
Підготовлені сливи викладаємо у каструлю та заливаємо 500-600 мл води, щоб вона покрила їх. Ставимо на середній вогонь.
Далі додаємо в каструлю 220-250 г цукру.
Не сій на біду: два дні у квітні, коли навіть кактус не зійде
Військовий облік за кордоном: мобілізація тепер дистанційно і для всіх від 18 до 60
"Дім там, де мама": Ектор Хіменес-Браво зміг повернутись до Колумбії після 2,5 років очікування
Повітряний десерт зі згущеного молока: як приготувати молочний мармелад за хвилину, зникає ще швидше
Важливо!
- Кількість цукру можна регулювати, орієнтуючись на свій смак та сорт вибраних слив. Але зважайте на те, що цукор також є консервантом, тому сильно зменшувати його кількість ми не рекомендується.
Додаємо 1 ч. л. солі, 3 горошини запашного перцю та 3 горошини чорного та акуратно перемішуємо. Доводимо до кипіння та даємо сливам прокипіти 10 хвилин.
Далі очистіть 2 зубчики часнику та 10 г кореня імбиру. Часник роздавіть плоскою стороною ножа, а імбир наріжте тонкими слайсами. Додайте в каструлю до слив.
Помийте 2 гілочки м'яти під проточною водою і відокремте листочки від стебел. Подрібніть листя ножем і додайте до каструлі за 2 хвилини до кінця приготування.
Зніміть каструлю з вогню та влийте 2 ст. л. яблучного або винного оцту, трохи перемішайте. За допомогою ложки викладіть у стерилізовану банку сливи та залийте тою рідиною, в якій вони варилися.
Закрийте банку стерилізованою кришкою та дайте охолонути. Поставте у темне та прохолодне місце. Відкривати такі сливи можна вже через тиждень.
Читайте також:
Чоловіки з'їдають відразу по дві порції: рецепт запіканки з гречки, сиру та зелені
Італійська насолода: рецепт фаршу в лаваші по-прованськи
Це крутіше солянки: рецепт польського супу "Форшмак", якого ви будете в захваті